REGENERACJA FILTRÓW DPF

Oferujemy profesjonalne czyszczenie filtrów DPF/FAP oraz katalizatorów SCR w samochodach osobowych, dostawczych oraz ciężarowych!

 

Czym jest DPF/FAP?

DPF – Filtr Cząstek Stałych (Diesel Particule Filter) można znaleźć w wielu samochodach z silnikiem diesla wyprodukowanych po 2000 roku oraz w prawie wszystkich modelach samochodów z silnikiem wysokoprężnym wyprodukowanych po 2011. Coraz częściej takie filtry również wykorzystywane są w nowych silnikach benzynowych.

Zadaniem filtra DPF jest redukcja emisji samochodu dostających się do atmosfery, które zawierają trujące tlenki azotu, siarki i metali ciężkich zbudowanych na cząsteczkach węgla.

Dzięki rozmiarom cząsteczek, filtr jest w stanie mechanicznie rozdzielić je od gazów spalinowych i zatrzymać wewnątrz swojej konstrukcji.

 

Kiedy podejrzewać uszkodzenia filtra cząstek stałych i katalizatora?

 

- gdy pojazd ma zmniejszone osiągi

- z wydechu wydobywa się czarny dym

- następuje nagłe zużycie większych ilości paliwa

- falowanie obrotów silnika

- niemożność rozruchu silnika

proces regeneracji

Diagnostyka

Zanim poddamy filtr do czyszczenia, potrzebne jest wykonanie diagnostyki komputerowej która umożliwi dokładne ocenienie potrzeby regeneracji, aby nie narażać klienta na dodatkowe koszty bez 100% pewności.

Montaż

Wystarczy tylko przyjechać samochodem do naszego serwisu a nasz zespół profesjonalnych mechaników dokona demontażu oraz montażu zregenerowanego filtra. Przyjmujemy również już zdemontowane filtry.

Regeneracja Krok 1

Przed poddaniem DPF/FAP do czyszczenia musimy dokładnie sprawdzić czy filtr nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych uniemożliwiających jego regeneracje. Weryfikacja stopnia uszkodzenia wykonywana jest za pomocą cyfrowego endoskopu.

Czyszczenie

Do regeneracji używane jest nowoczesne urządzenie pozwalające na skuteczne pozbycie się zanieczyszczenia. Specjalny wkład ceramiczny umożliwia usunięcie takich substancji jak: resztki oleju silnikowego oraz węglowodorów a następnie filtr DPF bądź katalizator zostają umieszczone w komorze urządzenia, gdzie poddane są ostatecznej regeneracji.